Robert Olejnik, trochę o mnie...

TL;DR

Wierzę, że życie jest niesamowicie ciekawe i że wszechświat daje nam szansę przeżywania i odkrywania, jeżeli tylko będziemy mieć odwagę. Cenię podejmowanie świadomych decyzji i łamanie mentalności stada, otaczanie się wartościowymi ludźmi, medytację i podróże. Sądzę, że ciekawi ludzie mają ciekawe pasje i ciągle czegoś szukają. Znajdziesz tu dziennik moich poszukiwań.

Co mi nie daje spać

Jestem entuzjastą komputerów i technologii do tego stopnia, że buduję prywatne muzeum fascynujących mnie eksponatów.

Jestem radioamatorem (znak: HF1T(1)), a dzięki Software Defined Radio mogę łączyć moje wszystkie fascynacje: radio, komputery, programowanie i... dowolną inną technologię, która opiera się na radio. Stąd poluję na satelity i wspieram aktywnie projekt Open Source SatNOGS(2). Aktywnie uczestniczę w tzw. Wireless Capture The Flag/SDR Challenge na DEFCON(3) czy Chaos Communication Congress (niestety WCTF nie stało się jeszcze tak popularne jak typowe CTF). Staram się także uczestniczyć w innych konferencjach OSS/InfoSec (FOSDEM, Troopers).

Silnie wierzę w ruch Open Source, stąd kładziemy ogromny nacisk w TEONITE aby ogromna większość (przynajmniej wewnętrznych) projektów była Open Source(4).

Profesjonalnie

Jestem przedsiębiorcą oraz inwestorem na rynku IT. Obecnie rozwijam założony przez siebie w 2010 roku software house TEONITE a także seed TEONITE Ventures, który jest inkubatorem i małym funduszem inwestującym w przedsięwzięcia nam bliskie (mi i moim wspólnikom w TEONITE) .

Staram się aktywnie wspierać lokalne społeczności - ostatnie kilka lat współorganizowałem barcamp/meetup technologiczny TechFusion a prawie 20 lat temu byłem współzałożycielem i prowadziłem przez pierwsze kilka lat Szczecin Linux/Unix User Group pierwszej w Szczecinie(5) organizacji skupiającej entuzjastów Open Source.

Prywatnie

Jestem z cudowną partnerką o imieniu Kamila, z którą mamy dwóch niesamowitych synów Aleksandra i Juliana oraz psa Lilę, rasy golden retreiver. Mieszkamy na obrzeżach Szczecina(6), który wbrew wszelkim stereotypom nie leży nad morzem.

Moje kontrybucje do różnych społeczności

Kontakt

Znajdziesz mnie na Mastodon i LinkedIn i Twitter - a najprościej skontaktować się ze mną przez telegram: @teonX.

W mediach

Ciekawostki

 • Bardzo cenię sobie prywatność, stąd choćby projekt Selfhosted everything
 • Używam na wszystkich komputerach w domu i pracy ArchLinux, ostatni Windows, który użytkowałem to Windows 3.1 - przez kilka lat używałem także Apple OSX - ale ostatecznie powróciłem do Linuksa
 • Pierwszą pracę podjąłem już w szkole podstawowej, od tego czasu nieprzerwanie pracuję (i w sumie nie żałuję, że praktycznie w liceum i na studiach nie miałem żadnych wakacji ;-))
 • Wcześniej planowana mi była kariera aktora (marzenie mojej Mamy?), jako że aktywnie uczestniczyłem i wygrywałem przez kilka lat konkursy recytatorskie, współtworzyłem mały program w telewizji, brałem udział w słuchowiskach i spędziłem część podstawówki grając w teatrze zamiast na lekcjach
 • Długo po Quake, Heretyku (PC), Donkey Kong i Street Figher (SNES) nie byłem w stanie wciągnąć się w granie (a próbowałem na Xbox/PS4/3DS), do momentu kiedy nie zakupiłem Nintendo Switch i nie zakochałem się w Zeldzie!

 1. Tak, jestem świadomy tego, że dawniej przyjęło się że znaki Hx to stacje okolicznościowe, ale wszystko nieustannie się zmienia, w tym zasady przydzielania znaków, więc postanowiłem wybrać znak, który mi będzie się podobał a nie wszystkim innym. wróć do fragmentu
 2. Moja stacja bazowa SatNOGS oraz live video o projekcie SatNOGS wróć do fragmentu
 3. Mój live video nt. DEFCON 26 wróć do fragmentu
 4. Projekty OpenSource TEONITE, live video nt. OpenSource wróć do fragmentu
 5. Szczecin - warto go zobaczyć wróć do fragmentu
 6. Jeżeli podoba Ci się zdjęcie w nagłówku, jego autorem jest mój kolega Marcina Tarnowski, zapraszam serdecznie na jego stronę: Wspomnienie wróć do fragmentu

Bądź na bieżąco